St. Eystein kirke

Flinte gata 5
6510 Kristiansund
tel kontor: (+47) 717 00 356
tel mobil: (+47) 451 32 050
kristiansund@katolsk.no
 

Sogneadministrator:  Dominic Nguyen Van Thanh

Nguyen.Van.Thanh@katolsk.no

tel: (+47) 911 44 591 (mobil)

NGUYEN VAN THANH, Dominic. Født i landsbyen Kieng 4-A i distriktet Tan Hiep i provinsen Kien Giang (bispedømmet Long Xuyên) i Vietnam den 20. april 1972, og døpt samme sted i St. Josefs kirke.

I 1989 kom han sammen med familien til Trondheim. Han tok artium i 1994. Samme høst begynte han et forberedende kurs for presteutdanning i London og studier i filosofi og teologi ved Oscott College i Birmingham fra 1996. I 1999 tok han graden Bachelor of Arts i teologi ved Universitetet i Birmingham.

Diakonviet i St. Olav kirke i Trondheim av biskop-prelat Georg Müller ss.cc av Trondheim den 23. juni 2001, inkardinert i prelaturet Trondheim.

Presteviet i St. Olav kirke i Trondheim av biskop-prelat Georg Müller ss.cc av Trondheim den 29. juni 2002.

9. oktober 2002 – 25. juni 2003
Feltprest ved Ørlandet flystasjon
20. juli 2003 – 7. januar 2006
Kapellan i St. Olav menighet, Trondheim
8. januar 2006 – 15. august 2010
Sogneadministrator i St. Olav menighet, Trondheim
Høsten 2010 – sommeren 2012
Studier i spiritualitet ved Det pavelige universitet Angelicum i Roma
1. oktober 2012 – 1. august 2017
Sogneadministrator for St. Torfinn menighet, Levanger
1. august 2017 –
Sogneadministrator i St. Eystein menighet, Kristiansund

Kapellan: Wojciech Knutelski

Wojciech.Knutelski@katolsk.no

tel. (+47)  925 55 894 (mobil)

KNUTELSKI, Wojciech Jerzy, f. 23. april 1984 i Szczawnica (Polen), oppvokst i fjellområdet Pieniny-Gorce (Polen).

Trådte inn i presteseminaret i Tarnów 2003. Diakonviet 24. mai 2008 i Stary Sącz (bispedømmet Tarnów) av biskop Wiktor Skworc, og presteviet 30. mai 2009 av biskop Wiktor Skworc i Tarnów. Inkardinert i Tarnów.

Kapellan i Skrzyszów 2009–2012, i Tęgoborze 2012–2013 og i Wietrzychowice 2013–2014.

Spiller gitar og er glad i fotball.

Kom til Norge 21. august 2014.

1. september 2014 – 1. september 2017
Kapellan i St. Olav menighet, Oslo
1. november 2017 –
Kapellan (50%/50%) St. Eystein menighet, Kristiansund / St. Sunniva menighet, Molde